Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
168 postów 3534 komentarze

Rozliczmy specsłużby i wymiar sprawiedliwości

Krystyna Trzcińska - projektant/programista komputerów

Jerzy Jaśkowski - Rycerz (kawaler) Maltański - czyli Mason

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Przez jakąś szczelinę dym Szatana wszedł do Kościoła” (Attraverso qualche fessura il fumo di Satana è entrato nella Chiesa) – papież Paweł VI o watykańskiej masonerii, 29.06.1972 r.

" ...Samo słowo "tajemnica" jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń, tajnych przysiąg oraz ukrytych biegów wydarzeń....".
John F. Kennedy

Dzielę się na NEon'ie cenną informacją, którą otrzymałam drogą elektroniczną: 

W roku 2016 pocztą e-mail wysłałam znajomemu linka do filmu Jerzego Jaśkowskiego. Znajomy obejrzał ten film i postanowił nawet obejrzeć wszystkie jego wcześniejsze filmy, przekazując mi jednocześnie poniższe zalecenia:

 

"-Wysłuchać należy każdego i przeczytać wszystko.
- Nie wierzyć nikomu i w nic, aż samemu się informacji nie potwierdzi!
-Podążać należy za "Wiedzą",
-Natomiast, nigdy nie wolno podążać za człowiekiem!!!
-Warte wysłuchania".

 

Ponadto powiedział, że warto oglądać Jaśkowskiego filmy. Ale już wtedy znajomy zastanawiał się, czy Jaśkowski jest np. Jezuitą? Na tamten moment nic nie wiedział, ale powiedział że się przyjrzy. 

Znajomy jak obiecał, tak i się przyjrzał.

Poniżej na zdjęciu, w niebieskim otoku widzimy symbol Rycerzy Maltańskich: biały symbol maltański na czerwonym tle. Jerzy jaśkowski ukrywa się za znakiem (symbolem), który go finansuje i któremu bezwzględnie służy, dlatego winnego i wroga nie wolno szukać tam, gdzie Jaśkowski go wskazuje.

 

Szczepienia nie wpływały na spadek zachorowalność! Dr Jerzy Jaśkowski
https://www.youtube.com/watch?v=5-dLJM4q7u4

  

  

Dla udowodnienia, postawionej w tytule posta tezy, istotnych jest pierwszych 18 sekund filmu.  

Kto pierwszy zauważył tą przynależność Jerzego Jaśkowskiego do Rycerzy Maltańskich?

24 grudnia 2016 r. otrzymałam od mego internetowego znajomego e-mail'a zatytułowanego: "A nie mówiłem".
Tego e-mail'a przeczytałam dopiero 29.12.2016 r. i dlatego dopiero dzisiaj piszę tego posta, moim zdaniem istotnego, w celu zrozumienia: dla kogo Jerzy Jaśkowski służy (kto go finansuje), i komu zależy na ukryciu faktycznie strony winnej/wroga, wskazywanego przez Jaśkowskiego w swoim filmie. 

"Ale warto go słuchać, a nawet polecam, - tylko winnego i wroga nie wolno szukać tam gdzie on go wskazuje".

 

Poniżej cytuję w całości treść otrzymanego e-mail'a, od mego internetowego znajomego:

"gru 24 o godz. 5:29 AM

  Jaśkowski Jerzy

Ale warto go słuchać, a nawet polecam, - tylko winnego i wroga nie wolno szukać tam gdzie on go wskazuje.
 
Bo Wróg się ukrywa za znakiem który go finansuje, i któremu on bezwzględnie służy.

proszę obejżeć tylko 18 sekund.

Rycerz (kawaler) Maltański - Mason
https://www.youtube.com/watch?v=5-dLJM4q7u4

Reszta, to znaczy: RZĄDY, BANKI, KORPORACJE, ... wykonują tylko polecenia - zadania mające tylko jeden cel -  NWO.

Jeden ŚWIATOWY, rząd, system oświaty, jedno ministerstwo przemysłu/gospodarki, jeden ŚWIATOWY BANK CENTRALNY i

JEDNA ŚWIATOWA RELIGIA.

 - Potajemnie do tej samej organizacji należą też tacy ZWODZICIELE jak:


Jaruzelski Wojciech,
Jeznach Bogusław - tłumacz Wojtka,
Jackowski Krzysztof - jasnowidz
Jaśkowski Jerzy - Dr uświadamiacz


i  wszscy najwyżsi oficerowie milicji, UBecji, wojska, policji...."

  

Czym jest zakon Kawalerów Maltańskich? Poniżej zacytowałam fragment posta: 

Illuminati ujawnieni https://prawdaxlxpl.wordpress.com/tag/jfk/

 " (...) Trzecią grupą wchodzącą w skład Illuminati jest organizacja Kawalerów Maltańskich – organizacja katolicka współpracująca z innymi nie-katolickimi noszącymi tę samą nazwę. ONZ uważa ją za niezależną organizację (Niezależny Militarny Zakon Malty). Jej początek datuje się od krucjat przeciwko islamowi. Kawalerowie Maltańscy pozostają pod zarządem arystokratycznych dynastii zwanych ‘czarnym szlachectwem i stanowią wojskowe skrzydło Illuminati.
Hitler również doszedł do władzy dzięki wsparciu brytyjskiego króla Edwarda VIII i jego rodziny, zaś ‘monarcha W Brytanii jest przywódcą ‘Czcigodnego Zakonu św Jana’ – protestanckiego odpowiednika Kawalerów Maltańskich.
Kawalerowie Maltańscy w czasie drugiej wojny światowej byli dowódcami nazistowskich agencji szpiegowskich na froncie wschodnim. Książę Anton Turkul został dowódcą sowieckich szpiegów. Po wojnie Kawalerowie Maltańscy przeszmuglowali zbrodniarzy wojennych poza granice Niemiec, przy pomocy Watykanu, zniesławionymi ‘szlakami szczurów’. Jeden z Kawalerów – William Donovan, jest uważany za ojca amerykańskiej CIA, zorganizowanej na wzorze hitlerowskiej SS. Inny Kawaler – Allen Dulles – został jej pierwszym dyrektorem I nadzorował ‘Operację Spinacz’ polegającą na wywożeniu zbrodniarzy wojennych do USA w celu wykorzystania ich ‘talentów’. Część zbrodniarzy zostało przyjętych przez Związek Sowiecki dla tego samego celu kiedy to organizowano zimną wojnę między komunizmem i kapitalizmem (..)".

 

Z zacytowanego wyżej posta wynika, że następujące osoby również są Rycerzami (kawalerami) Maltańskimi: 

 1. Jaruzelski Wojciech
 2. Jeznach Bogusław - tłumacz Wojtka,
 3. Jackowski Krzysztof - jasnowidz

 

Z powyższego wypunktowania, można się domyślić, jaka to znajomość była pomocna Bogusławowi Jeznachowi (NEon'owebu blogerowi), aby móc zostać tłumaczem osobistym, zbrodniarza (żołnierza) - Wojciecha Jaruzelskiego.

Cel Bloga https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/about/

„Władzę ma ten, kto kontroluje pieniądze. Nasz świat jest rządzony przez 7-8 ludzi, którzy mają pieniądze. (…) Wolnomularstwo ma wpływy na całym świecie. Nawet w Watykanie, niestety. Tu też jest masoneria, ponieważ ona opiera się na pieniądzach i karierach. Oni pomagają sobie nawzajem. (…) Niestety nawet w Kościele są tacy, którzy idą naprzód i robią karierę dzięki pieniądzom, dzięki korupcji. W Kościele znajduje się bardzo wielu masonów. Także wśród kardynałów! Bo dla pieniędzy niektórzy zabiliby nawet własną matkę i ojca. Nawet człowiek Kościoła może to zrobić, jeśli nie ma wiary. Masoneria stała się mistrzynią w zarządzaniu pieniędzmi, ma ogromną moc. Co myślicie? Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama może sam rządzić? Wcale nie. W polityce wszyscy podlegają masonerii” (o. Gabriele Amorth (1925-2016) – oficjalny egzorcysta watykański i diecezji rzymskiej, z wywiadu udzielonego dziennikowi „Il Giornale”, marzec 2013).

"(..) Kto naprawdę zarządza Watykanem? Wnikliwi historycy oraz ludzie bardziej inteligentni doskonale wiedzą, że to nie prezydenci, premierzy, królowie czy papieże rządzą światem, lecz dobrze ukryte za ich plecami „mafie, służby i loże”. Mafie, służby i loże działają na wszystkich dworach świata, działają więc również i w samej Stolicy Apostolskiej – i to one (najczęściej poprzez różnej maści „doradców”, „ekspertów”, „konsultorów” oraz ściśle licencjonowane think tanki) zarządzają zdalnie watykańską kurią oraz kolejnymi papieżami. (..) Czy kontrolujące władców tego świata „mafie, służby i loże” odpowiadają już tylko przed Bogiem i historią, czy też może jeszcze przed kimś? Czy „mafie, służby i loże” działają jedynie same z siebie i dla siebie, czy też może nawet one kogoś nad sobą mają? Otóż mają. „Mafiami, służbami i lożami” na tej planecie zarządza bezpośrednio kilka zaledwie rodzin. A kto zarządza tymi rodzinami?… Te rodziny zarządzane są już z tak zwanych planów astralnych, czyli z innej gęstości, z innych wymiarów bytu I tu doszliśmy do sedna: Watykanem bezpośrednio (poprzez projektowanie i kreowanie pewnych wydarzeń, np. kwestia „ukrzyżowania”, Sobór Nicejski I, Guadalupe, Fatima, Medjugorje) lub pośrednio (poprzez swoje ziemskie Rodziny) zarządza kilka obcych cywilizacji. Są to między innymi cywilizacje gadzie (Jaszczury/Reptilianie) oraz cywilizacja Plejadian".

 

Jak można zostać członkiem Zakonu?
http://zakonmaltanski.pl/artykul/190_jak_mozna_zostac_czlonkiem_zakonu

 
"Odpowiadając na wiele zapytań kierowanych do nas w sprawie warunków przyjęcia do ZPKM wyjaśniamy:
Członkowie Związku Polskich Kawalerów Maltańskich są członkami Zakonu Maltańskiego. O zasadach przyjęcia decydują zwyczaje i przepisy Zakonu, tj. Karta Konstytucyjna i Kodeks.
Do Zakonu Maltańskiego  nie można się zapisać – można tylko zostać do Niego zaproszonym przez innych członków Zakonu. Przedtem trzeba dać im się dobrze poznać przez swoją wzorową postawę życiową praktykującego katolika i przez działalność w dziełach charytatywnych Zakonu lub innych dziełach miłosierdzia. Kandydat musi wykazać się postawą gwarantującą pełną realizację duchowości Zakonu tj. obrony wiary i pomocy potrzebującym.
Trzeba wyznawać i praktykować religię katolicką, co musi zostać poświadczone metryką Chrztu świętego i bierzmowania oraz świadectwem sakramentalnego małżeństwa (dla osób żonatych lub zamężnych). Niezbędny jest list polecający od biskupa Ordynariusza właściwego dla miejsca zamieszkania kandydata traktujący o jego życiu i zachowaniu.
Należy przedstawić rekomendację czterech członków Zakonu, którzy gwarantują, że kandydat jest im osobiście dobrze znany i jest osobą godną przyjęcia do Zakonu.
Po wstępnym zaakceptowaniu kandydatury Zarząd ZPKM nawiązuje kontakt z kandydatem i podaje mu szczegółowe warunki rocznego okresu przygotowawczego wraz z obowiązkową pielgrzymką z niepełnosprawnymi do Lourdes.
Z pewnymi wyjątkami przyjmuje się osoby, które ukończyły 30 rok życia. W przypadku kandydowania do niektórych kategorii istnieją dodatkowe warunki przyjęcia do Zakonu zgodne z Kartą Konstytucyjną i Kodeksem realizujące jego rycerską tradycję.
Po spełnieniu wszystkich warunków i pozytywnym zakończeniu rocznego okresu przygotowawczego Zarząd ZPKM kieruje do Wielkiego Magisterium Zakonu wniosek o przyjęcie kandydata.
Po przychylnej decyzji Wielkiego Magisterium następuje uroczyste przyjęcie do ZPKM".

Poniższy kolaż zdjęciowy, jest autorstwa NEon'owego blogera - Bogumiła Boguchwała (nick)

 


"Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
Alemański żyd jest biskupem, a Słowianin żebrakiem". 

http://bit.ly/2j1c6ed

Czy przynależność do masoneri jest legalna: Zakonu Maltańskiego - Członkowie Związku Polskich Kawalerów Maltańskich? 

" (..) stanowisku Kościoła wobec masonerii wraz z tekstem dokumentów z lat ostatnich, które przypominają o obowiązującym zakazie przynależenia do masonerii. „Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej” – z deklaracji Kongregacji Nauki Wiary z 26.XI.1983 r. (...)".

Jeśli chodzi o wiarę, nic się nie zmieniło, gdyż od 26.XI.1983 r. nie zmieniła się Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary!! Zacytowany powyżej fragment pochodzi z posta: 

Papież a masoneria http://ligaswiata.blog.pl/tag/masoneria/

"(..) Z okazji odmowy przyjęcia przez papieża Jana Pawła II nagrody im. „Galileusza”, najwyższego odznaczenia przyznawanego przez włoską masonerię obrządku „Wielki Wschód”, Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała (KAI 7.I.1997) dossier z historycznymi informacjami o stanowisku Kościoła wobec masonerii wraz z tekstem dokumentów z lat ostatnich, które przypominająo obowiązującym zakazie przynależenia do masonerii. „Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej” – z deklaracji Kongregacji Nauki Wiary z 26.XI.1983 r. (...)".

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/about/

(..) Powoli dochodzimy do najważniejszego pytania dla wszystkich Polaków: Kto naprawdę zarządza Watykanem? Wnikliwi historycy oraz ludzie bardziej inteligentni doskonale wiedzą, że to nie prezydenci, premierzy, królowie czy papieże rządzą światem, lecz dobrze ukryte za ich plecami „mafie, służby i loże”. Mafie, służby i loże działają na wszystkich dworach świata, działają więc również i w samej Stolicy Apostolskiej – i to one (najczęściej poprzez różnej maści „doradców”, „ekspertów”, „konsultorów” oraz ściśle licencjonowane think tanki) zarządzają zdalnie watykańską kurią oraz kolejnymi papieżami. (..)

(..) Czy kontrolujące władców tego świata „mafie, służby i loże” odpowiadają już tylko przed Bogiem i historią, czy też może jeszcze przed kimś? Czy „mafie, służby i loże” działają jedynie same z siebie i dla siebie, czy też może nawet one kogoś nad sobą mają? Otóż mają. „Mafiami, służbami i lożami” na tej planecie zarządza bezpośrednio kilka zaledwie rodzin. A kto zarządza tymi rodzinami?… Te rodziny zarządzane są już z tak zwanych planów astralnych, czyli z innej gęstości, z innych wymiarów bytu".

Autor: Krystyna Trzcińska

KOMENTARZE

 • Potajemnie do tej samej organizacji należą też tacy ZWODZICIELE jak:
  Jaruzelski Wojciech - sorry ale on już padł
  Jeznach Bogusław - tłumacz Wojtka,
  Jackowski Krzysztof - jasnowidz
  Jaśkowski Jerzy - Dr uświadamiacz
  Krystyna Trzcińska - Szefowa magla
 • Autorka....
  Wymienione przez Ciebie nazwiska nie są z pierwszych stron mediow swiatowych...
  Ja osmieliłem sie poruszyc temat zakonu maltanskiego przy okazji odznaczenia gen.S.Szojgu http://zbigniew1108.neon24.pl/post/121958,pod-zdjeciem-rosyjskiego-ministra-obrony-generala-s-szojgu.

  Bez treudu w internecie znajdziemy takich rycerzy jak : królowa Elzbieta,
  Nelson Mandela, generał Gehlen niemiecki a następnie amerykanski szef wywiadu...
  Czy Mayer Carl von Rothschild (1820-1886) był członkiem katolickich Rycerzy Maltańskich? Niektórzy internauci publikują jego zdjęcia ze stosownymi odznaczeniami...
 • @Krystyna Trzcińska 20:05:55
  Z Izraela
  a co

  mimo wszystko - Szczodrych........
 • Nie bardzo rozumiem
  Sugeruje Pani, żeby ludziska szczepili swoje dzieci, bo domniemany rycerz zakonu maltańskiego jest temu przeciwny? Na dodatek powołuje się Pani na Watykan (!) po czym niefrasobliwie poleca artykuł, w którym Watykan jest potępiany.
  A tak właściwie, to o co chodzi?
  Nie wiem, czy dr Jaśkowski jest rycerzem zakonu mltańkiego, czy nie jest, ale z pewnością jedno zdjęcie, na którym nawet nie można odczytać co jest na afiszu napisane, żadnym lodem na jego przynależność nie jest.

  Komu, pytam, zależy na obowiązkowych szczepieniach, aborcjach, GMO, czy nie korzystaniu z ziół leczniczych? Jaśkowskiemu?
 • @Lotna 20:42:20
  *maltańskiego i * dowodem - nie sprawdziłam, co mi iPad napisał.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:21:15
  Bardzo Państwa proszę o zachowanie proporcji nawet w szaleństwie. Przy odrobinie majątku, który zechcecie Państwo ofiarować na cel charytatywny za pośrednictwem tego zakonu, czy zakonu krzyżackiego z Wiednia, statutowa możliwość pozwoli odpowiednio hojnemu ofiarodawcy stać się honorowym półbratem. Można się wtedy na pamiątkę sfotografować w stroju ceremonialnym w pozie bajeranta spod Grunwaldu. Nie znaczy to, że osoba ze zdjęcia jest głową Kościoła anglikańskiego i katolikiem jednocześnie.

  Zdjęcia zamieszczone w artykule nie pokazują "wielu wysoce tajnych watykańskich zakonów, działających na całym świecie", a członków konfraternii pokutniczych Wielkiego Tygodnia, tu akurat z Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Są to ludzie świeccy, w dzisiejszych czasach będący bardziej atrakcją turystyczną , niż spadkobiercami średniowiecznej tradycji. Większość ze strojów w które są przebrani, to współczesne stylizacje.

  Po Polsce jeżdżą karetki fundowane przez ten Zakon, jest dużo szpitalnego sprzętu z jego fundacji i raczej się Państwo nie zarażą masońskim odchyleniem w czasie badania.
 • @
  zdumiewające są te wyniki "badań" nad tym "new world order" bo wychodzi na to ,że już wszyscy w tym projekcie biorą udział , po żydowskiej finansjerze, masonach , korporacjach , fundacjach , komunistycznych reżimach ,amerykańskim kongresie ,"opus dei" , Watykanie, angielskiej królowej i Jezuitach , dołączyli maltańscy kawalerzy , brakuje tylko Arabów ale może oni są tak bardzo zakamuflowani ,że jeszcze ich w tym spisku jakoś nie zdołano zdemaskować , w tej sytuacji pojawia się pytanie ,jak oni sobie wszyscy poradzą z z uformowaniem tego "światowego rządu" bo wg mnie tam dla wszystkich miejsca nie ma ,komuś z tych środowisk go zabraknie albo przynajmniej nie da oczekiwanej satysfakcji , chyba będą to musieli jeszcze raz przemyśleć :)))
 • @puuuq 21:54:47
  A widziałeś te ruskie baby na jarmarkach? Jeden w drugim...Duży Marx, mniejszy Lenin, mniejszy Stalin, mniejszy Breżniew, mniejszy ...Putin. Tak sobie myślę, że niektórzy tu to na pewno pracownicy służb zabijający portal śmiechem.
 • ...
  Sam trafilem na filmiki z nim pare lat temu.
  Dobrze prezentowal fakty i uzywal logiki.
  Nie zdziwiloby mnie tez jezeli rzeczywiscie mial byc rycerzem zakonu.
  Tak dzialaja wszystkie struktury kontrolujace przebieg planu dla globu.
  Teoretykon spisku wydaje sie ze spiskowcybprzegrywaja ze sie im wszystko sypie, bo coraz wiecej ludzi zna i rozumie coraz wiekszy fragment spisku.
  Znaja go tylko dlatego ze 'ktos' ten proces rozpoczal.
  Dorzucanie do puli informacji kolejnych elementow ktore moga byc dzieki subtlanym dodatkom przekierowywane na boczne tory jest naturalnym schematem jakim sie posluguja.

  Faktycznie jednak, wszystkie drogi prowadza do rzymu, ktory nie wzial sie z niczego.
 • @puuuq 21:54:47
  Slabo sie orientujesz w temacie.
  'Araby' juz dawno zostali zidentyfikowani.
  Islam zostal stworzony z inicjatywy watykanu.
  Dlatego wszyscy sa w spisku, bo ten potwor to wieloglowa hydra.
  Wysmiewasz to czego nie rozumiesz.
  Nie miesci sie tobienw glowie, ale to twoj problem.
  : )))
 • @eonmark 22:05:28
  "Dlatego wszyscy sa w spisku"... dość elitarna rzecz ten spisek....
 • @eonmark 22:01:08
  //Sam trafilem na filmiki z nim pare lat temu.
  Dobrze prezentowal fakty i uzywal logiki.//

  Spróbowałem, po kilku minutach gdy wyznał, że śmierć wielkiego mistrza templariuszy na stosie to XIX- to wieczna legenda... że sześć statków, skarby,że templariusze wieźli Kolumba do Ameryki...dałem spokój.

  Ma pomysł na siebie i niestety jest ofiarą tego pomysłu.
 • @eonmark 22:05:28
  //Islam zostal stworzony z inicjatywy watykanu.//............no jasne bo kościół rzymski w VI-VII wieku po zakończonych zmaganiach z ariańską wersją chrześcijaństwa musiał sobie zorganizować jakiegoś lepszego wroga , stąd podsunął Mahometowi pomysł z islamem bo sam by tego nie wymyślił , a przecież z kimś trzeba walczyć , no ale skoro jakoś nie zdążyli się do tej pory powyrzynać a tym bardziej przekonać do jednego z tych dwóch wyznań to wreszcie wkrótce pojawi się okazja te sprawy ostatecznie wyjaśnić bo tylko islam i rzymski katolicyzm obejmuje wszystkich ludzi świata
 • @kimur 22:10:43
  Jest elitarna biorac pod uwage ze obecnie dla pewnego kontrastu, ludzi jest ogolem ok.7 mld. natomiast struktury spiskowcow, wliczajac w to tajne bractwa, organizacje, korporacje, struktury instytucji religijnych, rzady, think tanki, oficerow wojskowych policyjnych, sluzb specjalnych, system bankowy itd bedzie liczyl na 'czuja' ( nie chce mi sie teraz szukac ) ok 10-20 mln.
  Ale to tylko liczby oddajace skale struktur, ktore w zderzeniu z liczba 7mld stanowi 0,14-0.28 % ludzkiej populacji.
  Biorac pod uwage charakter kazdego zeimskiego systemu, co reprezentuje symbolicznie piramida, kazda struktura charakteryzuje sie hierarchia a co sie z tym wiaze, fragmentaryzacja informacji.
  Im wyzej siedzisz tym wiecej widzisz.
  System obwarowany jest cala siecia zabezpieczen.
  Korupcja, kompromitujace materialy, zdobywane czesto za pomoca prowokacji z uzyciem sluzb, czesto w trakcie prowadzenia adeptow torami wyznaczonych im karier, lacznie z zastraszaniem fizycznym.
  To jednak mechanizmy szeroko stosowane wraz z przekroczeniem pewnego pulapu.
  Na nizszych pietrach, jak w kazdej organizacji, swietnym wabikiem pozostaje obietnica sukcesu ktory wiaze sie z uzyskaniem 'pozycji' oraz srodkow do realizacji swoich marzen.
  Kazdy jakies ma.
  Tak wiec tych ktorych na 'dole' organizacji jest najwiecej, mozna pozyskac w zupelnie 'niewinny' sposob oraz uzywac do 'szczelania fotek' z okazji bycia czescia 'elitarnej organizacji'...

  Jaki odsetek luda dzialajacego w spisku ma naprawde pojecie w czym bierze udzial, co jest celem, jakim 'kosztem'?
  Moze jakis 0.01-0.02% z calej puli spiskowcow.

  Czy to jest takie nieracjonalne?
 • @kimur 22:22:06
  Ja nie o tym mowie.
  Ogladalem filmiki o szczepieniach zanim podjalem ostateczna decyzje odnosnie szczepienia dziecka.
  Natrafilem na jakies w ktorych rozsadnie mowil.
  O 'krzyzakach' nie musisz wspominac, oststnio z puuqiem mielismy dyskusje z fanami nadslowian i superlechii co to jedne zwolennik twierdzil ze krzyzacy wogole zamkow nie budowali w trakcie chrystianizacji slowian na terenie polski.
  : )))
 • @eonmark 22:28:26
  Nie rozważam tego w kategoriach racjonalne, czy nieracjonalne, raczej, śmieszne, bardzo śmieszne, komiczne.
 • @kimur 22:10:43
  // dość elitarna rzecz ten spisek..//...........kiedyś jak najbardziej ale dzisiaj tak spowszechniał ,że nie ma dnia bez jakiegoś spisku , można nawet napisać ,że dzień bez spisku to dzień stracony :)))
 • @puuuq 22:27:54
  Nie Puuqu,
  zadnego muhamada nie bylo.
  A kosciol nie jechal z wizyta papieska kamien wegielny wmurowywac w rog arabskiej swiatyni.
  Takie przedsiewziecia maja bardziej subtelny sposob inicjowania.
 • @kimur 22:34:10
  Dla Ciebie bedzie to komiczne, dla kogos innego smiech wywolywac bedzie Twoja naiwnosc w tej kwestii.
  Globalny i historyczny spisek jest faktem.

  Czy jestes chrzescijaninem?
 • @puuuq 22:34:17
  Mam wrażenie, że nas zaszczyt bycia spiskowcami ominął, czuję się wyróżniony:))) Kiedyś, gdy istniały profesjonalne ośrodki wojny psychologicznej, teorie spiskowe były nawet całkiem całkiem, ale od czasu gdy spiskami zajęła się gimbaza, nie da się żyć Panie puuug. I do tego ten internet z kolorowymi zdjęciami, po prostu bajka gówniarzy.
 • @eonmark 22:37:23
  Globalny? tak...wędkarzy, ale tym niech się martwią płotki. Spiski kochanka- kochanek codziennie wypływają tysiącami, a ty opowiadasz o spisku 20 milionów ludzi, światowym, trwającym przez epoki...to raczej medycyna. Ale twoja sprawa czym się martwisz, wolno ci jak panu od strzykawek i templariuszy...
 • @eonmark 22:33:24
  A jakich to "słowian" krzyżacy chrystianizowali na terenie Polski, zaraziłeś się od maltańczyka?
 • @kimur 22:38:51
  młodym ludziom zawsze się wydaje ,że będą świadkami niezwykłych wydarzeń , a życie mija , umierają dziadkowie ,potem rodzice i wreszcie samemu już się czeka w kolejce do 'innego świata " albo donikąd , a tych niezwykłych wydarzeń jak nie było tak nie ma , i bardzo dobrze bo samo , zwyczajne życie jak się chce może być równie niezwykłe i nie potrzeba do tego ani udziału w jakimś spisku ani pozostania jego ofiarą
 • @kimur 22:46:01
  A kto i po co zaaplikowal tych barbarzyncow na terenie tego co nazywamy polska w 12 wieku?
  Co niby tutaj robili?
  Niesli oswiecenie ciemnocie?
 • @kimur 22:43:58
  Ta sama przypadlosc...
  wspomnisz o spisku, zaraz cie ktos posadza o martwienie sie...
  : )))
  20 milionow ludzi bierze udzial jako trybiki w machinie ktora spisek realizuje.
  Tylko znikomy ulamek procetowy tej machiny faktycznie zna cele.
  Reszta to tacy sami niewolnicy jak ci 'spoza' zlapani na przynete, kariery, kasy, uznania, ucieczki przed pustka ktora panicznie chca zastapic poczuciem wyjatkowosci, rozumianej w bardzo znieksztalcony sposob.
 • @kimur 22:43:58
  Spisek trwa przez milenia.
  Najwyzszi kontrolerzy wywodza swoja wiedze jeszcze z czasow sumeru i egiptu.
  Stamtad pochodzili protoplasci tych 'kaplanow' ktorzy siedza na szczycie obecnie bedac kontynuacja wielomilenijnego lancuszka.
 • @puuuq 22:51:32
  Święte słowa Panie puuug...ludzie nie chcą dziś żyć tak by ich nikt nie zauważył, kiedyś składali ufność w Bogu, drugim człowieku,rodzinie, grupie narodowej...dziś w Newsweeku, a potem zdziwienie, bo Kocborowo nie przypomina studia tvn-u...i trzeba wybrać... prawdę:))), oczywiście kitek jako atrybut filozoficzny pomaga jednym, szklana kula drugim.
 • @kimur 22:46:01
  Odpowiesz na pytanie czy jestes chrzescijaninem?
  : )))
 • @eonmark 22:54:21
  Krzyżacy nie byli barbarzyńcami neo, byli ludźmi swojej epoki,wyjaśniałem to już wtedy zawiszy czy temu bez zamków(fakt,ma chłop jazdę jakby czytać nie umiał). Przybyli w 13 wieku na pogranicze z Bałtami, nie Słowianami,... i nie wymordowali ich, a przesiedlili asymilując w większości. Część polskich rodzin szlacheckich to właśnie potomkowie bałtyjskich przodków, cała grupa rodowa Prus wielu odmian np.
 • @eonmark 23:05:29
  Tak, przepraszam,przeoczyłem pytanie.
 • @kimur 23:09:28
  Skoro jestes chrzescijaninem, musisz znac biblie, wiesz przeciez ze jest ona kamieniem wegielnym religii.
  Powinienes wiedziec zatem ze z tresci ksiegi wynika jasno ze swiat jest pograzony w globalnym spisku.
  Albo to ignorujesz bo nie pasuje do Twojego swiatopogladu, a ten odstaje od nauk oraz informacji skierowanej do czytelnika biblii albo nie znasz lektury.
  Wybierz ktore Tobie bardziej lezy.
  : )))
 • @kimur 23:08:19
  Krzyzacy legitymowali sie biblia i naukami jezusa jednoczesnie bez skrupolow wyrzynali ludy ktore stawialy opor ich ekspansji...jezeli to sie nazywa 'byc czlowiekiek epoki' to taka demagogia mozna skutecznie usprawiedliwac najochydniejsze zbrodnie...oczywiscie tym bardziej jezeli byly one popelnione w imie boga.
 • @kimur 23:08:19
  W 12 wieku zjawili sie juz w polsce i wraz z 'krolami' , ksiazetami oraz panami ziemskimi z aprobata papiestwa krzewili wiare w zbawiciela palac wsie, miasta, mordujac hurtowo ludnosc slowianska.
  Wczesniej przecwiczyli sie na bliskim wschodzie.
 • @eonmark 23:21:58
  Neo, błagam,piłeś,nie pisz...szczególnie nie pisz jak Sienkiewicz. Pierwsi krzyżacy wylądowali na Śląsku w 1222, a ci "najgorsi" w okolicach przyszłego Torunia w 1226 i było ich 2-ch. Wylądowali tam, bo sąsiedzi donatora czyli niesłowiańscy Bałtowie wielu typów(nie wynaleźli jeszcze sobie Mieszka I)napadali ziemie donatora,zabijali, kradli,gwałcili,ludność prowadzili w niewolę. Na historię nie patrzy się przez pryzmat dokumentów ONZ-tu neo, trzeba się jakoś było obracać w tych swoich czasach. Poczytaj coś neo proszę, bo zaraz sam zaczniesz szukać krzyżackich zamków.

  A w Biblii to różni ludzie widzą różne rzeczy, dziś to nie jest zabronione, można nawet użyć jej jako jadłospisu. Bóg wielki jest, da sobie radę z każdą głupotą.
 • @kimur 23:31:39
  //Neo, błagam,piłeś,nie pisz...szczególnie nie pisz jak Sienkiewicz. Pierwsi krzyżacy wylądowali na Śląsku w 1222, a ci "najgorsi" w okolicach przyszłego Torunia w 1226//

  Oczywiscie tak, pomylilem wiek 12 z 13.

  //Wylądowali tam, bo sąsiedzi donatora czyli niesłowiańscy Bałtowie wielu typów(nie wynaleźli jeszcze sobie Mieszka I)napadali ziemie donatora,zabijali, kradli,gwałcili,ludność prowadzili w niewolę.//

  To juz wersja wygranych, czyli elit kroelwskich i ziemskich.
  Zawsze musza byc jakies 'powody' do ataku, niemcy tez zorganizowali 'atak' na punkt radiostacji zeby miec swoj pretekst.

  Tu nie chodzilo o ataki baltow na ziemie krola, tylko o niechec do nowej religii, bo wiazala sie z nia 'logistyka systemowa' ktora odbierala tym plemionom wolnosc dajac w zamian narzucony sztuczny twor 'panstwowy' z podatkami i prawami.
 • @kimur 23:31:39
  // Na historię nie patrzy się przez pryzmat dokumentów ONZ-tu neo,//

  Biedaku, wlasnie tak na nia patrzysz.
 • @kimur 23:31:39
  //A w Biblii to różni ludzie widzą różne rzeczy, dziś to nie jest zabronione, można nawet użyć jej jako jadłospisu. Bóg wielki jest, da sobie radę z każdą głupotą.//

  Nie ma w bibli mowy o spisku ktorym chce sie zwiesc ludnosc planety?

  Jestes tego pewny?

  Jestes ignorantem czy nieukiem?

  Albo masz twarde serce i slepota zes zarazony?

  Ktore wybierasz?

  : )))
 • @eonmark 23:44:05
  Nie neo, to jest podstawowy mankament metody:))) to się nawet nazywa dość głupio prezentyzmem i nie używa się tego sposobu bo prowadzi do takich skutków jak u ciebie:))) opowiadasz o moralności rodem z Amnesty stosując ją do średniowiecza, równie dobrze możesz na polu golfowym grać w bierki.

  //Tu nie chodzilo o ataki baltow na ziemie krola, tylko o niechec do nowej religii, bo wiazala sie z nia 'logistyka systemowa' ktora odbierala tym plemionom wolnosc dajac w zamian narzucony sztuczny twor 'panstwowy' z podatkami i prawami.// to zdanie nie ma sensu, wyprawy pruskie na Mazowsze i Pomorze nie miały charakteru wojen religijnych, były łupieskimi rajdami. Wygrała reakcja książąt polskich...tym razem. Mogli nie reagować, zostaliby zabici w świętym gaju... byłoby lepiej?...tyle, że oni nie chcieli być zabici w świętym gaju, mieli do tego prawo?
 • @eonmark 23:45:37
  Napisz neo o tym biblijnym spisku jakąś większą formę, wtedy to ocenię:)))nie nazywając cię ani ignorantem, ani nieukiem, wolno ci widzieć co chcesz, trzeba jedynie uważać na ulicy.
 • @kimur 00:00:01
  //Nie neo, to jest podstawowy mankament metody:))) to się nawet nazywa dość głupio prezentyzmem i nie używa się tego sposobu bo prowadzi do takich skutków jak u ciebie:))) opowiadasz o moralności rodem z Amnesty stosując ją do średniowiecza, równie dobrze możesz na polu golfowym grać w bierki.//

  Nie tak to dziala.
  Twierdzisz ze ludzie w sredniowieczu byli ulomni intelektualnie i dlatego nieporadnie rozumieli nauki jezusa?
  Krzyzacy dokonywali mordow nie dlatego ze nie rozumieli nauk, ale dlatego ze mieli je w dupie oraz byli zindoktrynowani.
  Ci wyzsi ranga, pograzeni w glebszych warstwach watykanskiej struktury, mieli to w dupie, a ci z nizszej warstwy byli zindoktrynowani.
  Jednych i drugich spajala jednak kasa i wladza, stary i uniwersalny lep na muchy...chyba wiesz skad znaczenie nazwy beelzebub.

  Ludzie w kazdej epoce historycznej, od starozytnosci po obecna, moga byc dzieleni na tych ktorzy sa wierni swoim wartoscia, wierze i na takich ktorzy sami siebie zdradzaja.
  Jezeli uwazasz ze w dawnych epokach zyli glupi, nic nie rozumiejacy ludzie to;
  a) rozejrzyj sie tak dokladnie w obecnej epoce i zobacz jekie sa jej owoce
  b)nie znasz historii tylko jestes pozorantem, gdybys bowiem znal ja kompleksowo, wiedzialbys z samej chociazby lietratury roznych epok i tym ze tak jak ma to rowniez miejsce obecnie, ludzie dzielili sie na mniej i bardziej rozumnych, mniej i bardziej wrazliwych, takich ktorzy pragna sprawiedliwosci i takich ktorzy darza do zniszczenia.
  Krzyzacy nie roznia sie w konteksci enarzucania wiary katolickiej w epoce srodniowiecza od nowoczesnego procesu narzucania demokracji.
  I wtedy i teraz uzywano ideologii by 'polepszac' zycie ludziom, a przy okazji mordowac, palic, i grabic.

  Takie to proste.
  Poniewaz jednak jestes wybitnie zaklamana jednostka, probujesz to co uwazasz za wazny element twojego swiatopogladu, relatywizowac.
  Zdaje sie jestes zwolennikiem kosciola powszechnego?

  Moze sie myle, ale jestem przekonany ze zbrodnie w ktore zamieszany jest tsn kosciol trzeba 'splaszczac' tlumaczac to 'brutalnym charakterem czasow'...wymogiem historycznej chwili...

  Teraz tak, napisales ze baltowie napadali biednych ksiazat, kroli, wiec zawezwano krzyzakow, a ci tylko przypadkiem, wyzynajac wredne plemiona co to pladrowaly, mordowaly i gwalcily, wprowadzali w zycie realizacje zlozonej infrastruktury ktora stwala sie podstawa do dobrze zorganizowana panstwowosci odpowiedniej na dane czasy?

  Logika podpowiada cos innego.Proste plemiona cenia sobie zycie w harmoni z natura i na wlasnych zasadach.
  Kiedy jednak zaczyna sie krystalizowac skomplikowany twor panstwowy, a zeby tak sie stalo potrzeba uzywac bezwzglednej sily, czego uczy historia, plemienne grupy rozumiejac swoj brak szans w starciu z gigantem raczej sie usuwaja w cien bo nie chca byc z jednej strony wciagniete sila a z drugiej nie chca uledz eksterminacji.
  Kiedy jednak olbrzym zaczyna sie coraz bardziej rozpychac lokciami i nogami, a plemiona nie chca wiecznie uciekac, czasem podejmuja proby jednoczenia sie przeciwko opresji.Czasem kolejnosc jest odwrotna, ale efekt koncowy zawsze podobny.

  Dlaczego plemiona nie chcialy 'nowego swiatowego porzadku' swoich czasow?
  Bo czuly pismo nosem.
  Placenie podatkow i odrywanie od naturalnego stylu zycia, w harmoni z natura nie podoba sie ludziiom z niewypranymi mozgami.

  Do tego byli potrzebni krzyzacy.
  Mordowac, palic i grabic by rozbudowywac krolestwo boze na ziemii w mysl zasady 'cel uswieca srodki'...papiestwo z drugiej strony, znajac biblie i wiedzac o przestrogach mowiacych o tym ze krzywda jednemu z maluczkich jest krzywda wobec nauczyciela, musiala sobie ze smiechu podcierac tymi wersetami nosa a pozniej dupy, bo nie tylko aprobowala cala ta akcje, ale byla jej prawdziwym inicjatorem, jak i wielu innych w historii 'chrystianizacji'.
  Ta religia zostala ustanowiona sila, przypieczetowana ogniem i krwia ku chwale 'krolow' z egiptu.

  http://i.imgur.com/RVrOrjg.jpg

  http://i.imgur.com/giCRsF5.jpg
 • @kimur 00:03:27
  @eonmark 23:45:37

  //Napisz neo o tym biblijnym spisku jakąś większą formę, wtedy to ocenię:)))nie nazywając cię ani ignorantem, ani nieukiem, wolno ci widzieć co chcesz, trzeba jedynie uważać na ulicy.//

  Az tak cie rozsierdzilem ze mi grozisz?
 • @eonmark 03:55:13
  ,,Krzyzacy nie roznia sie w konteksci enarzucania wiary katolickiej w epoce srodniowiecza od nowoczesnego procesu narzucania demokracji.
  I wtedy i teraz uzywano ideologii by 'polepszac' zycie ludziom, a przy okazji mordowac, palic, i grabic. "

  Sedno.

  Każda ideologia, wszystkie te -izmy i -yzmy prowadzą do doktrynaci jednych, mordów innych, a ucisku wszystkich oprócz takiej czy innej, małej grupy, która na tym korzysta.

  Po latach znajdują się zawsze interpretatorzy historii, którzy relatywizują zbrodnie, mordy i gwałty i dzięki temu, podobne zbrodnie w przyszłości mają usprawiedliwienie i mogą zaistnieć jako następne ,,konieczności dziejowe", a ludzie, którzy się dopuszczą zbrodni zostaną znowu usprawiedliwieni jako ,,ludzie epoki".

  To właśnie konieczności dziejowe doprowadziły do mordu 38 letniej pięknej kobiety tylko dlatego, że miała nieszczęście jako dziecko zostać wydaną za króla Francji, mordu, który cieszy miliony ludzi do dnia dzisiejszego, to ,,ludzie epoki" rękoma ,,kobiet z ludu" rozszarpywały na krwawe strzępy przechodzących po ulicy carskich oficerów, to konieczności dziejowe doprowadziły do wieszania niemowląt i dzieci na drzwiach, stołach i płotach Wołynia i to ludzie epoki właśnie ścinają głowy chrześcijanom w Afryce i gwałcą kobiety w Europie. I tak dalej i tym podobne, jeden wielki danse macabre na przestrzeni wieków, zawsze pod pozorem dobra, wyzwolenia, uwolnienia i powszechnej sprawiedliwości, a nawet miłości bliźniego, zawsze dla żądzy władzy i pieniędzy. Wszystkie te zbrodnie są relatywizowane a zbrodniarze usprawiedliwiani. Spalenie ludzi w Odessie było usprawiedliwiane i relatywizowane nie dalej niż 2 lata temu przez ,,polskich katolików", kto nie wierzy, niech poczyta wpisy na niepoprawnych.pl na ten temat.

  Nie bez kozery Biblia mówi, że szatan jest księciem tego świata. - i będzie tak długo, jak długo będzie istniało przyzwolenie dla rzezi, mordów i gwałtów w imię naprawiania ludzi i świata według coraz to innej ideologii.
 • @Lotna 06:25:38
  Swietnie ujelas ten 'fenomen'.
  Zgadzam sie w calosci.
  Rozwinalbym tylko ostatni akapit, bo to jest pewien 'skrot myslowy' narzucony czytelnikowi biblii, moim zdaniem oczywiscie.

  Pozdrawiam : )))
 • @eonmark 23:14:40
  //z tresci ksiegi wynika jasno ze swiat jest pograzony w globalnym spisku.//............t zn ,że historia a może nawet mitologia żydów ujęta w "starym testamencie " i wydarzenia związane z Jezusem , którego wg Ciebie nie było , a które są kanwą "nowego " to tylko kontynuacja wcześniejszego Sumeru ? t zn , generalnie wiary tych ludzi bo tylko tym sposobem jacyś "organizatorzy " życia mogli w pełni kontrolować poczynania tych , którzy tę pierwszą wymyśloną przez nich wiarę przyjęli , z upływem czasu postanowili tych bogów jednak zmieniać , ciekawe po co ? nie przewidzieli ,że ci wymyśleni bogowie utracą wiarygodność i dlatego wymyślano kolejnych ? a może utracili już wtedy kontrolę nad ludźmi i ci sami zaczęli sobie wymyślać swoich nowych bogów ? bo nie ma innego wyjaśnienia dla tak dużej liczby różnych bogów w różnych rejonach świata , chyba ,że przyjmiemy ,że nigdy żadnych innych poza ludźmi "gospodarzy Ziemi" nie było i niech każdy nadal wierzy w kogo chce ale to zaburza teorię o "biblijnym spisku" , bo chociaż ta księga dociera nawet do 1/3 ludzi z całego świata , to nadal to nie są wszyscy czyli większa liczba ludzi nie została nawet przewidziana do zapoznania się z samą treścią czyli też planem zagłady świata w ramach spisku , ale po co ten cały spisek ,skoro zarówno w "starym" jak i "nowym testamencie " co chwila są wzmianki o końcu świata ? czytający nie potrzebują żadnej tajemnej wiedzy by się o tym dowiedzieć , jedynie ten czas ostateczny nie jest znany , t zn ci co znają Twoją teorię , znają już miejsce zapowiedzianej pożogi ale daty jeszcze nie , przy czym gdyby nawet poznali datę , to niewiele to pomoże bo uciekać nie ma dokąd bo zagłada obejmie cały świat , no i teraz należy zapytać jaki był sens tego całego kamuflażu z tymi bogami , po co w ogóle ich wymyślono , zdaje się ,że chodzi Ci o ilość ludzi na świecie , t zn ,że chyba wiara w tych bogów miała iść w parze z płodnością , stąd istotnie wszędzie stosowne symbole i efekt bo jest nas ponad 7 mld ale gdyby pozostawić człowieka bez kontroli to ten efekt byłby jeszcze lepszy , wszakże nie o długość każdego ludzkiego życia tu chodzi a tylko o wartość samej jego świadomości ( wg Ciebie ) , stąd nawet śmierć niemowląt musiałaby przynosić korzyść ale to z kolei przeczy zajściom w "raju" bo wygląda na to ,że "odpowiedzialnym " za ludzkie życie wcale nie zależało by człowiek był świadomy samego siebie , w tej sytuacji musielibyśmy pogodzić się z tym ,że nasza świadomość ,pomimo ,że nie zaplanowana ma jakąś wyjątkową wartość a my nawet o tym nic nie wiemy ale nawet gdybyśmy wiedzieli , to co by nam to dało ,w jaki sposób uchronilibyśmy tą naszą świadomość przed zawłaszczeniem jej przez "obcych" ?
 • @Lotna 06:25:38
  Z Tobą jest trochę jak z dzieckiem, które rzucało kamieniami w szkołę, skup się może na nurcie poruszonej narracji, bo wrzucanie całego świata i całej historii do jednego kotła nie pomoże, żadna uniwersalna odpowiedź nie nastąpi, nie ma jej.

  Nie możecie oceniać wzmiankowanych krzyżaków przy pomocy własnych norm moralnych, ponieważ normy moralne, pula etyczna z nich wynikająca i jej zastosowanie w prawie, NIE JEST STAŁĄ. To dla Ciebie życie ludzkie jest wartością nadrzędną i podstawową, a dla nich takim nie było. Nie jest tak zresztą i dziś, ale wrażliwcom trudno to zrozumieć. Dlatego wrażliwcy nie zostają ratownikami medycznymi czy goprowcami, bo ci ludzie wiedzą, że od życia ludzkiego cenniejsze są dwa ludzkie życia.

  Średniowiecze nie posługiwało się Biblią w odcinkach, jak Ty, a Biblią całą i nie znalazło w Biblii norm w które Ty wierzysz, chcąc by krzyżacy tak wierzyli. Średniowiecze uznawało za rzecz nadrzędną zbawienie, a nie życie doczesne i różne nurty różnych Kościołów miały także charakter misyjny. Tak uważali, taki mieli system wartości i taką naukę wyprowadzili z Biblii, a to spowodowało kodyfikację prawa taką, a nie inną.

  Krzyżacy nie byli początkowo misją chrystianizacyjną, a misją stabilizującą pogranicze, nie bardzo da się zrozumieć wrażliwców płaczących nad "wymordowanymi Prusami"(to akurat kłamstwo czerwonych wrażliwców), a zupełnie ignorujących fakty wielkich wypraw pruskich na Pomorze i Mazowsze i pomordowane mniszki w Żukowie,mnichów w Oliwie, czy wioski pod Ciechanowem(to akurat fakty). Może ktoś się podejmie odseparować ideologię od ideologii w sytuacji w której część jeńców była rytualnie zabijana przez miłych, przyjaźnie nastawionych do świata mieszkańców Suwalszczyzny, podskakujących z korzonkami we włosach? Macie Państwo wiedzę Pana Zawiszy o tym wszystkim, to znaczy wiedzę gimbazy. Dyfuzja kulturowa przebiega na każdym pograniczu i ma charakter dwustronny, po dyfuzji następuje lub nie, próba regulacji i ingerencji, i tu ona nastąpiła, tyle, że ze strony Prusów, na dodatek wielokrotnie w dużej skali groźnej dla sąsiadów. Rozumiem, że gdyby oni zajęli Gdańsk, wymordowali jego ludność i utworzyli tam stolicę, byłoby fajnie, a retorsja książąt pomorskich, mazowieckich, śląskich i krakowskich, która doprowadziła (bo to Polacy ujarzmili Prusów proszę Państwa, a nie krzyżacy, krzyżacy byli administracją, która mogła przebywać w Prusach stale, a polscy feudałowie nie) do zajęcia Prus nie jest fajna, bo Prusowie to mili ludzie jak Słowianie? Mili Słowianie zasłynęli w źródłach z okrucieństwa na wchłanianych terenach i z tego, że także składali krwawe ofiary z niemiłych ludzi, ale skąd macie to wiedzieć, kto by tam czytał w piękną noc kupały, gdy słowiańskie rusałki śpiewają słowiańskim młodzieńcom o miłości...a propos, kupała to także święto germańskie, ugrofińskie i celtyckie...znaczy te protohitlerowskie gadziny też śpiewały?... ot, mili ludzie..

  Rozstałaś się z rozsądkiem w myśleniu o historii, a z myśleniem o socjologii jest identycznie. Etnosy lub społeczeństwa bardziej zorganizowane, scentralizowane, zdolne do poświęceń w celu wypracowania środków wspólnych różnego rodzaju, wypierają etnosy i społeczeństwa wrażliwców podskakujących z piórkami we włosach wokół ognisk, społeczeństwa rozproszone, niezdolne do wspólnej refleksji cywilizacyjnej i przy całej ułomności religii w ich funkcjach, to jak do tej pory, były jedynymi próbami ograniczenia tych naturalnych tendencji, a pierwszymi, którzy zaproponowali opanowanie "marszu z krzyżem" jako niesprawiedliwego, byli polscy duchowni w XV wieku.

  "Zrelatywizuję" Ci jeszcze inkwizycję, bo z nią też masz problemy o podobnej naturze, korzystając z patentu "historia z punktu". Inkwizycja była odpowiedzią na określony problem społeczny. Przed jej zaistnieniem Europa zetknęła się z kilkoma nurtami religijno SPOŁECZNYMI!!, które po części były ideologiczną dywersją islamu przybyłą tu przez Bałkany w czasie wypraw krzyżowych, a częściowo rodzimymi pomysłami zupełnie niegroźnych wrażliwców. W Europie urzędowały setki "herezji" i nikt niczego z nimi nie robił, nie było takiej potrzeby, aż do momentu próby podważenia struktur społecznych(taka leninowska edycja "lepszego"-jeśli nie mogę Francji uderzyć we Francji, mogę porozmawiać z francuskimi muzułmanami w koloniach i ich zradykalizować, jeśli Anglia za daleko i groźna jest, to trzeba sprowokować rozruchy w Indiach...to uniwersalne w całej historii). Europejczycy, przywiązani do swojej cywilizacji wyrażonej w umowie społecznej, religii, kulturze materialnej i nie, próbowali początkowo sprawę załatwić dyskusjami, ale "prowincja to nie Paryż" i po fali prowokacji, Europę zalała fala samosądów i wyroków sądów senioralnych wymierzonych w ludzi innych wiar, w ludzi pomówionych, oskarżonych niewinnie lub tylko podejrzanych. Sądy senioralne i samosądy miały 100%- tową śmiertelność i Europa spłynęła krwią. W tym momencie nastąpiła decyzja o powołaniu inkwizycji, jako środka zaradczego. Oprócz skorzystania z prawa rzymskiego i wielu jego wynalazków w procesie śledczym(dużo z nich działa do dziś), inkwizycja próbowała zuniwersalizować zasady prawne w Europie, a to drastycznie obniżyło ilość ofiar. Takie było tło i trzeba je znać nim się zapłacze nad ofiarami inkwizycji. Historycy, dają czasem studentom zadanie "do domu"... "Co stałoby się z Marxem, Leninem, Stalinem, Hitlerem, gdyby inkwizycja przetrwała?":)))

  Gdybyś chciała użalić się nad innymi, to najwięcej ludzi w średniowieczu, zabiła nie inkwizycja, nie krzyżacy, czy tam inni maltańczycy, a lekarze...pamiętaj i o tych ofiarach.

  Jeśli nadal nie rozumiesz kim są "ludzie swojej epoki", to przypomnij sobie Mamę w futrze z norek, które prócz tego, że było ciepłe, było oznaką statusu społecznego, a jego użycie było etycznie nacechowane obojętnie. Dziś jest inaczej. Ona żyła w "swoim czasie", a Ty jesteś w swoim i książę tego świata nie ma z tym nic wspólnego, człowiek nie mający świadomości występku, nie jest winny.

  Szczere życzenia dobrego Nowego Roku:)
 • @eonmark 03:55:13
  Bez komentarza z powodu jakości Twoich bzdur neo. Dożo czytaj, mało pisz... może gdzieś się doczytasz, że wiążesz buty.... na taką samą kokardkę jak Goebbels, czy to może być przypadek...czy może to część spisku?. Dużo zdrowia w Nowym Roku.
 • @kimur 17:38:27
  Prymitywna proba wyjscia z sytuacji w ktorej spiski sa oczywiste a logika, fakty, poszlaki oraz zbrodnie je potwierdzaja, co niestety podkopuje autorytet wszystkiego w co nie tylko byc moze wierzysz ale czym sie legitymujesz prezentujac swoje komentarze ktore maja odbijac twoj swiatopoglad.

  Jakas konkretna bzdura?
  Sprawdzimy pod wieloma katami, i zobaczymy gdzie wioda wnioski.

  Zamykajace dyskusje ogolnikowe teksty opisujace twoje uczucia wzgledem rozmowcy to stara metoda zaslony dymnej tuz przed tym jak sie klamstwo wycofuje z konfrontacji.

  : )))

  Zycze masci na oczy.
 • @kimur 17:32:58
  Twoja reakcja na mój komentarz jest w stosunku do mnie obraźliwa, co automatycznie cię dyskwalifikuje jako partnera dyskusji. Nie znasz mnie kompletnie, a na dodatek przypisujesz sobie prawa i zdolności oceny w stosunku do mojej osoby, mojego charakteru i mojej wrażliwości, ale odmawiasz mi prawa oceny zbrodni popełnianych w historii z mojego punktu widzenia.
  Na tym polega postęp pokoleń, że uczymy się na błędach przeszłości i nie popełniamy ich ponownie, co nie jest możliwe bez odpowiedniej oceny.
  Fakt, że kiedyś lekarze myśleli, że noworodki nie czują bólu i popełniali operacje na nich bez znieczulenia, nie świadczy o tym, że nie mam takiego procederu potępać i tłumaczyć go niewiedzą, bo mogli spytać każdej, nawet niepiśmiennej matki, a ona by im powiedziała, czy noworodki czują ból czy nie.
  Na tej samej zasadzie, kiedy ludzie usiłują ulepszyć świat i innych według ich własnego pomysłu, czyli ideologii, kiedy, krótko mówiąc, chcą ulepszyć dzieło boskie, kiedy bawią się w Boga, popadają w konflikty, o których mówisz, gdzie w najlepszym wypadku wybierać muszą między zbrodnią a zbrodnią, różnica tylko w skali.

  Dziwnie jakoś ci ,,skaczący z pórem we włosach" , o których się wyrażasz z taką pogardą, przetrwać potrafią bardzo długo, dopóki nie trafią się ,,naprawiacze" ludzkości, przykład Indian Amerykańskich - 10 tysięcy lat historii, a Rzym jak długo przetrwał? A państwo, które powstało na gruzach i na trupach dawnej Ameryki? Już się chyli ku upadkowi, jak cała cywilizacja łacińska zresztą, pomimo ,,zorganizowania", ,,scentralizowania", ,,refleksji cywilizacyjnej"(specyficznej, należy dodać) i morza rozlanej krwi.

  Nota bene, jest mi obojętne, czy futro jest zrobione z norek, czy z królików. Najważniejsze, aby było lekkie i ciepłe. Oczywiście, norki są ładniejsze. Skóry zwierząt od zarania dziejów stanowiły najbardziej skuteczną ochronę przed zimnem (Mama pewnie była przedpotopowa) i wątpię, aby jakikolwiek plastyk mógł je zastąpić.
 • @puuuq 12:27:17
  ////z tresci ksiegi wynika jasno ze swiat jest pograzony w globalnym spisku.//............t zn ,że historia a może nawet mitologia żydów ujęta w "starym testamencie " i wydarzenia związane z Jezusem , którego wg Ciebie nie było , a które są kanwą "nowego " to tylko kontynuacja wcześniejszego Sumeru ?//

  Tak


  //? t zn , generalnie wiary tych ludzi bo tylko tym sposobem jacyś "organizatorzy " życia mogli w pełni kontrolować poczynania tych , którzy tę pierwszą wymyśloną przez nich wiarę przyjęli , z upływem czasu postanowili tych bogów jednak zmieniać , ciekawe po co ? //

  Synkretyzm religijni spelnial pare zadan.
  Po pierwsze pozwolil na utrzymanie wiedzy o manipulacji 'kaplanow' z dala od inicjatorow, po drugie dostosowywal kolejne wydania 'bogow' do lokalnych 'uwarunkowan', pozwalajac roznym grupom etnicznym na poczucie autonomicznosci, wyjatkowosci, samodzielnosci.
  Ludzie z reguly nie lubia narzucany zewnetrzy model ideologiczny ale kupia taki sam schemat jezeli bedzie ubrany w 'szaty narodowe'.

  Potwierdza to wiedza o powstawaniu bostw, ich analogicznych odpowiednikach na poziomie rdzenia ideologicznego, symboliki, obrazu itd.


  //nie przewidzieli ,że ci wymyśleni bogowie utracą wiarygodność i dlatego wymyślano kolejnych ? a może utracili już wtedy kontrolę nad ludźmi i ci sami zaczęli sobie wymyślać swoich nowych bogów ?//

  Spojrz powyzej.
  Nie masz tez podstawowej wiedzy o wierzeniach sumeru, egiptu, akkadu, assyri, babilonii, grecji, rzymu, majow aztekow, inkow, indian itd.
  Oni uzuwaja tej samej symboliki, w roznych artystycznych wydaniach.
  Z biegiem czasu dodawano do roznych bostw rozne 'jakosci' ich bostwa, ale rdzen pozostawal ten sam.

  Wielka ilosc religinych kultow jest tylko pozorna i wynika z wielosci kultur.
  Naprzyklad u majow aztekow i inkow te same bostwa wystepowaly pod roznymi nazwami.


  //bo chociaż ta księga dociera nawet do 1/3 ludzi z całego świata , to nadal to nie są wszyscy czyli większa liczba ludzi nie została nawet przewidziana do zapoznania się z samą treścią czyli też planem zagłady świata w ramach spisku , ale po co ten cały spisek ,skoro zarówno w "starym" jak i "nowym testamencie " co chwila są wzmianki o końcu świata ?//

  Nie tylko biblia, koran w pewnym sensie uzupelnia przepowiednie biblijne.

  Bibliajest podstawa 3 religi ktore zdominowaly kulture europy oraz ameryk.
  W duzym stopniu oddziaywuja w afryce, a takze na dalekim wschodzie no i w rosji.
  Setki lat tworzenia pism, literatury odnoszacej sie bezposrednio lub posrednio do biblii, a takze jej cytowanie, uzywanie opowiesci do budowania narracji osadzajac bohaterow swoich czasow na fundamencie tych opowiesci, w koncu dwudziesty wiek i przemysl rozrywki, filmy i muzyka, ktorymi zawladnieto mozgi ludzi na calym swiecie, powoduja ze biblia jest elementarzem w skali planetarnej.
  Nic dziwnego, stala sie tym dzieki konsekwentnej promocji, najpierw sila, pozniej na odcinano kupony korzystajac z jej legendy.
  Najbardziej sprzedajna ksiega wszechczasow i to tylko w 20 wieku.
  Inne pisma starozytne sluza jako zrodlo dodatkowych elementow ktore moga pomodz w rozwijaniu pewnych tresci biblijnych.
  Oczywiscie bibia jest produktem swoich czasow, ktore byly uformowane poprzez imperia, ideologie ktore byly programami dla tych tworow, oraz 'kaplanw' ktorzy stali za nimi.

  Wzmianki o koncu swiata w biblii trzeba usystematyzowac jezeli chce sie cokolwiek zrozumiec.Mysle ze nie czytales nigdy ksiag w calosci ani tez porzadnie , czyli analitycznie, wiec wszystko tam jawi sie tobie byc mambo jambo.
  A tak nie jest.

  // t zn ci co znają Twoją teorię , znają już miejsce zapowiedzianej pożogi ale daty jeszcze nie , przy czym gdyby nawet poznali datę , to niewiele to pomoże bo uciekać nie ma dokąd bo zagłada obejmie cały świat //

  Komu bedzie dane przezyc, jezeli to o czym biblia zapowiada rzeczywiscie zostanie zrealizowane, ten przezyje.
  Ludzie sie przygotowuja w roznych miejscach na swiecie i jest to rowniez inspirowane przez odgorne ruchy.
  To naturalne.
  Natomiast, w sytuacji gdy rzeczywiscie zrealizuja zapowiedzi, i dojdzie do wojny nuklearnej na duzym terytorium globu, podstawowym pytaniem wielu ludzi powinno byc jak przetrwac godnie, a nie za wszelka cene.
  Jestem przekonany ze wydarzenia zwiazane z ludzka cywilizacja maja glebszy cel i nie sa tylko zbiorami energii dla samej energi, tak jak nie sa zabawa w terraforming grupki psycholi ktorych wielomilenijny spisek doniusl fala tajnej wiedzy w dana czasoprzestrzen.
  Znajomosc dnia mija sie z celem, dlatego ze musi istniec jakas elastycznosc niezbedna dla skali przedsiewziecia.
  DLatego w opisach prorockich podaja wazne elementy rzeczywistosci z okresu w jakim nagla transformacja ma nastapic.
  Mozna to nazwac znacznikami 'czasu'.
  Owe znaczniki zostaly opisane i usytulowane na osi czasu wydarzen.


  // no i teraz należy zapytać jaki był sens tego całego kamuflażu z tymi bogami , po co w ogóle ich wymyślono , zdaje się ,że chodzi Ci o ilość ludzi na świeci//

  Nigdy nie ma jednego powodu katastrofy, moga byc tylko glowne.
  Do katastrofy prowadzi cala seria bledow i nieszczesliwych zbiegow okolicznosci.
  Religie byly potrzebne zeby formowac wieksze kregi kulturowe, zbierac spolecznosci w wieksza calosc.Religia mialy scalac, byc spoiwem takich procesow.
  Dzieki religiom mozna bylo formowac zasady, zbierac kase i regulowac posunieciami na arenie globu w oczekiwanym kierunku.
  Prawo i jego egzekwowanie bywa skuteczne, pieniadz rowniez, strach bardzo, ale nic nie moze sie rownac ze skutecznoscia 'wiary' w wymiarze sterowania istotami ludzkimi przekonanymi ze robia cos w imie boga, dla wizji boga, dla niesmiertelnosci.
  Skombinuj te elementy w jeden system a otrzymujesz przepis na wlasnosc nad poczynaniami narodow.
  W ten sposob mozna zbudowac w okreslonym czasie wielkie .przedsiewziecie tym bardziej jezeli uzywasz do tego triku pod postacia dziel i rzadz.
  Zeby bylo ciekawiej, to to co czcza ludzie, jest tak naprawde personifikacja cial niebieskich, oraz zaleznosci astrofizycznych jakie panuje we wszechswiecie.
  A poniewaz wszechswiat wykazuje powtarzalnosc form na roznych poziomach, jak na gorze tak na dole okazuje sie byc naturalna forma dla kultow opartych o astronomie.
  Dlatego swiatynie, wazne budynki, ich lokalizacje reprezentuja systemy gwiezdne, konstelacje czy astrofizyczne fenomeny.
  To jest rodzaj magnetyzmu ktory emanuje energia a ktorej ludzie poddaja sie z dosc duza latwoscia.
  Pomysl jak musial naprzyklad dzialac rozmach oraz forma swiatyn starozytnych albo kosciolow sredniowiecznych na umysly zwyklych i nie tylko, ludzi.


  //ale gdyby pozostawić człowieka bez kontroli to ten efekt byłby jeszcze lepszy , wszakże nie o długość każdego ludzkiego życia tu chodzi a tylko o wartość samej jego świadomości ( wg Ciebie ) , stąd nawet śmierć niemowląt musiałaby przynosić korzyść //

  Sam chyba nie rozumiesz co piszesz.
  Zwykli prymitywni ludzie sa w porownaniu do nas, 21 wiecznych agresywnych pasozytow planety niemal dziecmi bozymi na obraz i podobienstwo klimatu panujacego w samym idyllicznym raju, ale, to nadal nie sa ludzie ze swiadomoscia taka jaka mozna sobie wyobrazic ze moze byc.
  Celem dla egzystencji swiadomosci nie jest bowiem ziemia, Puuqu, dlatego emocje zwiazane z kurczowa wiara ze musi nam sie zyc tutaj jak w raju sa infantylne i mijaja sie ze zdrowym rozsadkiem.


  //w tej sytuacji musielibyśmy pogodzić się z tym ,że nasza świadomość ,pomimo ,że nie zaplanowana ma jakąś wyjątkową wartość a my nawet o tym nic nie wiemy ale nawet gdybyśmy wiedzieli , to co by nam to dało ,w jaki sposób uchronilibyśmy tą naszą świadomość przed zawłaszczeniem jej przez "obcych" ?//


  Gdyby wybuchla wojna, i dostalbys rozkaz zabijac wroga, zastanow sie co uchroniloby twoja i innych swiadomosc.
  Odpowiedz sobie na to pytanie, to moze poznasz odpowiedz.
 • @Lotna 18:33:10
  //Dziwnie jakoś ci ,,skaczący z pórem we włosach" , o których się wyrażasz z taką pogardą, przetrwać potrafią bardzo długo, dopóki nie trafią się ,,naprawiacze" ludzkości,//

  Dokladnie tak samo mysle.
  Zauwazam ta pogarde u wielu ludzi o pewnym zboczonym ku religii profilu.
  To jest taki psychologiczny fenomen ktory objawia sie rowniez selektywnym relatywizowaniem wszystkiego co bylo czescia procesu wypalania religi w tkance narodow.
  Oglupionych ludzi nie brakuje a z drugiej strony, taki konglomerat religijnych instytucji to wielka kasa i wielu na tym korzystala tak kiedys jak obecnie.

  Osobiscie mam szacunek do ludow pierwotnych, pomimo ich niedoskonalosci czego nie moge powiedziec o hordach ludzi pozamienianych w konsumpcyjne zombie.
 • @eonmark 19:30:24
  // Mysle ze nie czytales nigdy ksiag w calosci ani tez porzadnie , czyli analitycznie, wiec wszystko tam jawi sie tobie byc mambo jambo.//........czyli wg Ciebie Biblia widziana jako całość czyli ST I NT nie została zredagowana dla ludzi szukających w niej pewnej życiowej drogi , sposobu na życie a dla niektórych całego sensu życia , a jedynie dla analityków by nam ułatwili zrozumienie zapowiedzianej globalnej katastrofy , o której słyszy każde dziecko przy okazji nauki katechizmu , tyle wysiłku bo to ponad 40 ksiąg ST i 27 tekstów NT po to by się dowiedzieć ,że koniec świata jest nieunikniony ? bo do tego sprowadza się ten "biblijny spisek " , i za tym ma stać jakaś niepoznana "inteligentna siła" ? albo to : // Zwykli prymitywni ludzie sa w porownaniu do nas, 21 wiecznych agresywnych pasozytow planety niemal dziecmi bozymi na obraz i podobienstwo klimatu //............ciekawe skąd wiesz o tym altruizmie ludzi w epoce kamiennej bo jest to opinia na tyle odosobniona ,że można nawet zaryzykować tezę ,że to "perełka " , oryginał , coś ludziom dotąd zupełnie nie znane bo w pozostawionych nam różnych źródłach najczęściej ludzie z sobą walczyli czyli się zabijali , i jeszcze to : // Gdyby wybuchla wojna, i dostalbys rozkaz zabijac wroga, zastanow sie co uchroniloby twoja i innych swiadomosc.//............rozumiem ,że pacyfizm ma być receptą na uniemożliwienie przejęcia naszych świadomości bo gdy jeszcze żyjemy , to te nasze świadomości należą w pełni do nas samych a z chwilą śmierci przejmują ją już inni , czyli skoro sama świadomość ma dla nich wartość ,to czemu zarzucasz mi tu brak zrozumienia tematu , gdy piszę ,że im więcej śmierci ,tym lepiej dla nich , tym bardziej ,że przecież sam "biblijny spisek " to spowodowanie jednej wielkiej śmierci ? OK , udanego Nowego Roku
 • @Krystyna Trzcińska 12:22:05
  Bardzo dziękuję i odwzajemniam najlepsze życzenia szczęścia dla Pani i Pani Rodziny.
 • Jaśkowski - Masonem?
  Ja opracowałem parę artykułów dla dr Jaśkowskiego i je opublikowałem, także tu, więc go trochę znam. Opiekuje się bezdomnymi dziećmi w biednej dzielnicy Gdańska, prowadzi klub historyczny, organizuje różne imprezy, pomaga w wyborach itd.
  Poparł mój protest wyborczy przez
  Stowarzyszenie Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej "ARKA"
  http://umtsno.blogspot.de/p/stowarzyszenie-arka-poparo-protest.html
  " Szanowny Pan prof. dr hab. Tadeusz Ereciński
  Prezes Sąd Najwyższego
  Pl. Krasińskich 2/4/6
  00-951 Warszawa

  Wniosek
  W imieniu 7,5 tys. stoczniowców Stoczni Gdańskiej SA domagamy się objęcia osobistym nadzorem, przez Pana Prezesa, postępowania protestu wyborczego, z dnia 17.10.2011 r., Pana mgr inż. Krzysztofa Puzyny"

  Dr Jaśkowski to tytan pracy.
  Patrz Franciscanian Environmental, Charitable and Historical Association
  Prezydent: dr J. Jaśkowski, Kwestor: mgr Z. Miłkowska, Kanclerz: inż.W.Wesolek
  Stowarzyszenie jest notyfikowane przy ONZ i Radzie Europy

  Adresy do dr Jaśkowskiego podałem w ważnym jego liście do senatu.
  http://idb.neon24.pl/post/67443,list-do-senatu-nowelizacja-ust-o-chorobach-zakaznych

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY