Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
168 postów 3534 komentarze

Rozliczmy specsłużby i wymiar sprawiedliwości

Krystyna Trzcińska - projektant/programista komputerów

Rosja, ONZ, Syria Odbuduj pogańską świątynię

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski rząd niedawno ogłosił, że będzie współpracował z rządem syryjskim i ONZ w odbudowie starożytnej świątyni pogańskiemu bogu Baalowi w Palmyrze.

"Idźcie płakać do bogów, których wybraliście; niech was wybawią w czasie udręki! ”Sędziów 10:14 (The Israel Bible ™)

Jeśli się powiedzie, projekt koniecznie będzie oznaczać trzecie wcielenie Łuku Zwycięstwa Rzymu w Palmyrze, które starożytne żydowskie źródło twierdzi, że musi upaść i zostać odbudowane trzy razy przed przybyciem Mesjasza.

PALMYRA, SYRIA – OCTOBER 14: Ancient ruins of the Palmyra city at present destroyed in the Syrian war. View on the Arch in Palmyra in October 14, 2006

Miejsce to, niegdyś ważny punkt na trasie karawany Jedwabnego Szlaku, zawiera pozostałości archeologiczne z okresu neolitu. Jako taki był gospodarzem wielu monumentalnych projektów, w tym Świątyni Bela (lub Baal). Świątynia została zbudowana na miejscu wcześniejszej pogańskiej świątyni z trzeciego tysiąclecia pne Najnowsze świątynie zostały poświęcone w 32 roku n.e. Przekształcony w chrześcijański kościół w czasach bizantyjskich, część budowli została przebudowana na meczet przez muzułmanów w 1132 r. Pozostał w użyciu jako meczet do lat dwudziestych XX wieku. Jego ruiny uznano za jedne z najlepiej zachowanych w Palmyrze, stanowiąc główną atrakcję turystyczną. Przed wybuchem wojny domowej w Syrii w 2011 r. Palmyra była popularną atrakcją turystyczną, przyciągając 105 000 odwiedzających rocznie. Świątynia i znaczna część terenu została zniszczona przez Państwo Islamskie (ISIS) w 2015 roku.

 

Wspomniany ponad 90 razy w Biblii, zwłaszcza gdy Eliasz pokonał kapłanów Baala, znanego również jako Moloch, w walce o sprowadzenie ognia z nieba, aby spalić ofiarę, Baal stał się archetypową formą kultu bożków. Panteistyczni jego wyznawcy czcili Matkę Naturę, zaprzeczając istnieniu stwórcy. Wyznawcy Ba’ala zaangażowali się w biseksualne orgie i poświęcili ludzkie niemowlęta, spalając je żywcem. Antropolodzy przypuszczają, że ofiarą dziecka było uśmiercenie populacji po nieuniknionym wyniku bezmyślnej seksualności.

Michaił Piotrowski, dyrektor Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu, ogłosił w zeszłym tygodniu, że jego instytucja i Instytut Historii Kultury Materialnej Rosyjskiej Akademii Nauk podpisały umowy w Damaszku z Syryjską Dyrekcją Generalną ds. Starożytności i Muzeów (DGAM) rozpocznie przywracanie starożytnego miejsca.

Ermitaż opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej dziesięć dni temu, mówiąc: „Obie umowy są namacalnym krokiem w znaczącym rozwoju więzi muzealnych i badawczych między Rosją a Syrią”.

Projekt będzie również objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). UNESCO uczestniczyło w poprzednich projektach Palmyry, które koncentrowały się na bałwochwalstwie. W listopadzie 2017 r. UNESCO współpracowało z Instytutem Archeologii Cyfrowej (IDA) przy rekonstrukcji posągu pogańskiej bogini Ateny. Statua została zaprezentowana na wystawie „Duch w kamieniu” w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Eksponat opisał Atenę, jako „synonim rozumu, schronienia i praworządności, wszystkie te same wartości, na których zbudowano tę historyczną instytucję”, ale włócznia leżąca u stóp posągu przeczyła jej bardziej powszechnemu skojarzeniu z boginią wojny. Niektórzy uczeni uważają, że grecka bogini była oparta na mezopotamskiej bogini al-Lat.

W 2016 r. IDA wykorzystała technologię druku 3D do odtworzenia pełnej stopy repliki Łuku Palmyry o długości 20 stóp, rzymskiego łuku zwycięstwa, który stał przed świątynią przez 1800 lat. Pierwsze nowoczesne ponowne pojawienie się       Łuku Palmyrze (Palmiry) miało miejsce na londyńskim Trafalgar Square w 2016 roku, kiedy to zostało wzniesione z okazji Tygodnia Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odsłonięcie zbiegło się z początkiem 13-dniowego okresu znanego w okultyzmie jako „Krwawa Ofiara Bestii”, najważniejszego święta dla tych, którzy wielbią boga Baal, obchodzonego z ofiarą dziecięcą i biseksualnymi orgiami. Łuk odsłonięto 19 kwietnia, święto Beltane, kulminacja 13-dniowego okresu.

Znany również jako May Day, Beltane to angielszczone odniesienie do boga „Ba’ala”. Coroczny Festiwal Ognia Beltane odbywa się w Edynburgu i innych częściach globu jako część starożytnej kultury gaelickiej. W niefortunnym niezrozumieniu korzeni festiwalu są one często rozliczane jako imprezy rodzinne, a dzieci otrzymują specjalne zniżki.

W tradycji żydowskiej Łuk Palmyry można nazwać zwiastunem epoki mesjanistycznej. Łuk, który jest wielokrotnie budowany i niszczony jest opisany w Talmud (Traktat Sanhedryn 78a).

Zapytali go uczniowie rabina Yossiego, syna Kisma, pytając, kiedy pojawi się syn Dawida (Mesjasz). A on odpowiedział: Obawiam się, że poprosisz mnie również o znak. Zapewnili go, że tego nie zrobią. Następnie powiedział do nich: Kiedy ta brama upadnie, zostanie odbudowana i ponownie upadnie, zostanie odbudowana ponownie i ponownie upadnie. A zanim zostanie odbudowany po raz trzeci, pojawi się Mesjasz.

Rabin Szlomo Yitzchaki, wybitny średniowieczny rabin znany pod skrótem Rashi, wyjaśnił tę część Talmudu, stwierdzając, że łuk opisany przez rabina Yossiego był „rzymskim łukiem w rzymskim mieście”. Łuk w Palmyrze był rzeczywiście rzymskim łukiem zwycięstwa zbudowany, gdy Palmyra była miastem rzymskim.

Jeśli triumwiratowi rosyjsko-ONZ-Syrii uda się odtworzyć rzymski łuk zwycięstwa w Palmyrze, będzie to oznaczać trzecie wcielenie łuku; oryginał jest pierwszy, cyfrowa rekreacja IDA jest druga, a przyszłe stworzenie trzecie.

Łuk pojawił się także w Waszyngtonie podczas przesłuchań Bretta Kavanaugha. Warto zauważyć, że jedną z metod służenia Ba'alowi było poświęcanie niemowląt, a jednym z głównych zastrzeżeń do nominacji Kavanaugha do Sądu Najwyższego była jego postawa antyaborcyjna.

Odtworzony Łuk Palmyry pojawiał się kilkakrotnie w związku ze zgromadzeniami światowego rządu.

Zwracając się do odbudowy świątyni Baala, ONZ narusza swój biblijny mandat, ponieważ trzecie prawo Noeide stanowi zakaz bałwochwalstwa.

Palmyra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 roku, która opisała świątynię jako „jeden z najlepiej zachowanych i najważniejszych budowli religijnych pierwszego wieku na Bliskim Wschodzie”. Palmyra znajduje się około 370 mil od dwóch innych UNESCO Zabytki wymienione jako mające znaczenie muzułmańskie: Jerozolima i Hebron.

https://www.breakingisraelnews.com/141310/russia-un-syria-rebuild-pagan-temple-baal-palmyra-third-pre-messiah-gateway/

Bogumił Boguchwał

 

 

KOMENTARZE

 • @
  https://files.tinypic.pl/i/00993/0nb5acbrabcb.jpeg


  Na prawo od ksiundza, za świecą (zdjęcie nie poddane obróbce)
 • @Oracz 19:24:42
  https://i.ytimg.com/vi/-brfOQ0WCjs/maxresdefault.jpg
 • @Oracz 19:34:48
  https://2.bp.blogspot.com/-t3cneL4Y1ZI/UU71fcC1KYI/AAAAAAAAEmo/YcD-rjImFGw/s1600/baal-vintage-engraving--8079b4.jpg
 • @Oracz 19:36:03
  https://thechive.files.wordpress.com/2017/04/world-landmarks-with-shocking-secret-histories-x-photos-21.jpg
 • @Oracz 19:38:44
  https://i.pinimg.com/originals/6b/0c/2e/6b0c2e28acde2d23c00205680f55468b.jpg
 • @Oracz 19:40:12
  https://i.pinimg.com/originals/8b/08/f2/8b08f26ae495fee005155fe5739e6cd8.jpg
 • @Oracz 19:41:38
  https://i.pinimg.com/200x150/ec/61/74/ec617490c2e0131992c43f7c7949086f.jpg
 • @Oracz 19:43:15
  https://radiowarszawa.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/monstrancja-procesja-fot.-parafiasuchylas.pl_-e1497455888489.jpg
 • @Oracz 19:45:10
  https://i0.wp.com/journal-d-une-demonologue.fr/wp-content/uploads/2017/10/Baal_Demon1.jpg
 • @Oracz 19:46:38
  Sąd Pański

  So1,2 Całkowicie usunę wszystko z powierzchni ziemi - wyrocznia Pana:
  3 Usunę ludzi i bydło,
  usunę ptactwo powietrzne i ryby morskie,
  i zgorszenia wraz z bezbożnymi;
  i wytępię człowieka z oblicza ziemi - wyrocznia Pana.
  4 I wyciągnę rękę przeciwko Judzie,
  i przeciw wszystkim mieszkańcom Jeruzalem;
  i wytępię z tego miejsca pozostałości Baala,
  i imiona sług bałwochwalczych wraz z kapłanami.
  5 [Wytępię] także tych, którzy na dachach oddają pokłon wojsku niebieskiemu,
  i tych, którzy oddają pokłon, przysięgając na Pana
  i przysięgając [również] na Milkoma1,
  6 i tych, którzy się odwracają od Pana,
  i którzy Go nie szukają,
  i nie pytają o Niego.
  7 Milczcie przed obliczem Pana Boga,
  gdyż bliski jest dzień Pański,
  bo już przygotował Pan ofiarę,
  poświęcił swoich zaproszonych2.
  8 W dniu zaś ofiary Pańskiej
  Ja ześlę karę na książąt i synów królewskich,
  i wszystkich, którzy się ubierają w szaty cudzoziemskie.
  9 I w owym dniu ześlę karę na każdego, który butnie wstępuje na próg;
  na tych, którzy napełniają dom swego Pana gwałtem i oszustwem3.
  10 I będzie owego dnia - wyrocznia Pana -
  głośne wołanie od Bramy Rybnej,
  i lament z drugiej strony [miasta]
  oraz trzask wielki od strony pagórków.
  11 Narzekajcie, mieszkańcy Moździerza4,
  bo wytępiony będzie cały lud Kanaanu;
  wygładzeni zostaną wszyscy, którzy odważają srebro.
  12 : z pochodniami przeszukam Jeruzalem,
  i ześlę karę na mężów zastygłych na swych drożdżach5,
  którzy mówią w swych sercach: «Nie uczyni Pan dobrze i źle nie uczyni».
  13 Majętność ich będzie na łup wydana,
  a domy ich - na spustoszenie,
  i zbudują domy, lecz nie będą mieszkali;
  zasadzą także winnice, ale nie będą pili z nich wina.
  14 Bliski jest wielki dzień Pański,
  bliski i rychły on bardzo;
  głos dnia Pańskiego okrutny;
  wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz.
  15 Dzień ów będzie dniem gniewu6,
  dniem ucisku i utrapienia,
  dniem ruiny i spustoszenia,
  dniem ciemności i mroku,
  dniem chmury i burzy,
  16 dniem trąby i krzyku wojennego -
  przeciwko miastom obronnym
  i przeciw basztom wysokim.
  17 I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi,
  ponieważ zawinili przeciwko Panu;
  i krew ich jak kurz będzie rozpryskana,
  a ich szpik7 jak błoto.
  18 Ani ich srebro, ani ich złoto
  nie zdoła ich ocalić
  w dniu gniewu Pana,
  gdyż ogień Jego zapalczywy
  strawi całą ziemię;
  bo dokona zagłady - zaiste strasznej -
  wszystkich mieszkańców ziemi.  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=812
 • @Oracz 19:52:37
  Nagroda i kara w dniu Pańskim

  MP3,13 Bardzo przykre stały się wasze mowy przeciwko Mnie - mówi Pan. Wy zaś pytacie: Cóż takiego mówiliśmy między sobą przeciw Tobie? 14 Mówiliście: Daremny to trud służyć Bogu! Bo jakiż pożytek mieliśmy z tego, żeśmy wykonywali polecenia Jego i chodzili smutni w pokucie przed Panem Zastępów? 15 A teraz raczej zuchwałych nazywajmy szczęśliwymi, bo wzbogacili się bardzo ludzie bezbożni, którzy wystawiali na próbę Boga, a zostali ocaleni.
  16 Tak4 mówili między sobą ludzie bojący się Boga, a Pan uważał i to posłyszał. Zapisano to w Księdze Wspomnień4 przed Nim dla dobra bojących się Pana i czczących Jego imię. 17 Oni będą moją własnością, mówi Pan Zastępów, w dniu, w którym będę działał, a będę dla nich łaskawy, jak jest litościwy ojciec dla syna, który jest mu posłuszny. 18 Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy. 19 Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień5, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. 20 A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości6 i uzdrowienie w jego skrzydłach6. Wyjdziecie [swobodnie] i będziecie podskakiwać jak tuczone cielęta. 21 I podepczecie grzeszników, gdyż oni obrócą się w popiół pod stopami nóg waszych w dniu, w którym Ja będę działał - mówi Pan Zastępów. 22 Pamiętajcie o Prawie mego sługi, Mojżesza, któremu na Horebie poruczyłem ustawy i zarządzenia dla całego Izraela.
  23 Oto Ja poślę wam proroka Eliasza7 przed nadejściem dnia Pańskiego, dnia wielkiego i strasznego. 24 I skłoni serce ojców ku synom, a serce synów ku ich ojcom, abym nie przyszedł i nie poraził ziemi przekleństwem.  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=833
 • @
  Jednak mimo iż zdemaskowałem Baal'a w tym na pierwszym zdjęciu w katolickiej świątyni, a zdjęcie to z ekranu zrobiłem osobiście, to nie polecam słuchać rabinów talmudycznych. Jako że zanim odbudują ten łuk po raz trzeci to będą fałszywi prorocy i fałszywi nauczyciele i fałszywi mesjasze:

  Mt24,23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą9.
 • @Oracz 00:53:10
  Poprawka, fałszywi mesjasze będą przed odbudowaniem tego łuku i tej świątyni i po. Nie mamy innych rabbi (nauczycieli) niż Mistrz Chrystus! Jego polecił słuchać Stwórca!


  Mt17,1 Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana2 i zaprowadził ich na górę3 wysoką, osobno. 2 Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. 3 A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz4, którzy rozmawiali z Nim. 4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 5 Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»5 6 Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. 7 A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» 8 Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.  Mt23,7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY